Dassault kazası…sonunda aydınlandı…! (Dassault Helicopter crash cause finally released…!)

Fransız Milletvekili ve İş İnsanı Olivier Dassault’un bir helikopterle 7 Mart 2021’de geçirdiği kaza sonunda aydınlandı…!

Fransız Yetkililer, meydana gelen bu kazayı ‘inanılmaz bir gizlilik içinde’ yürüttü…!

Haliyle, meydana gelen bu kazanın sebepleri hakkında daha önce bilgi edinemedik ve paylaşamadık…!

Yukarıdaki video bu kazanın neden ve nasıl meydana geldiğini açıklıyor…

Herne kadar Fransızca konuşulsa da, gösterilen fotoğraflardan bu kazanın, çevredeki ağaçlara çarpan helikopterin kuyruğunun havada kopması sebebiyle, savrularak yere çakılması sonunda meydana geldiği anlaşılıyor…

Yine bu video’da vurgulanan diğer bir husus, Dassault’un ‘Pilot Koltuğunda’ (karşıdan bakışa göre Sağ koltuk) oturduğunun belirlenmiş olması… Bu oturuş pozisyonundan, bu son uçuşta, helikopteri Dassault kullanıyor olabilir…sorusu akla geliyor…!

Benzerlik kurulabilecek başka bir helikopter kazası, 7 Eylül 2018’de Bostancı (İstanbul) açıklarında denize düşen bir helikopter… Bu helikopterde de, Pilot Koltuğunda, Helikopter’in Sahibi bir İş İnsanımızın oturduğu belirlenmişti…!

Neticede, kazaları/kaza incelemelerini/kaza bulgularını gizlemenin tek faydası (!) benzer başka kazalara ortam hazırlamaları…Bu konuda bizim havacılığımızın sicilinin de ‘sorgulamaya muhtaç’ olduğunu belirtmekle yetinelim…

Dassault kazasının incelemesinde-bize göre-aşırı ‘ketum davranan’ Fransız Yönetimini ‘alkışlıyoruz'(!)..!

%d blogcu bunu beğendi: